• İstanbul Cam, Manavgat
  • İstanbul Cam, Manavgat
  • İstanbul Cam, Manavgat
  • İstanbul Cam, Manavgat

İSTANBUL CAM HAKKINDA

İstanbul Cam, 1978 yılında S. Nurettin Yetim tarafından İstanbul / Avcılar'da perakende cam satışı yapmak üzere kurulmuş bir aile firmasıdır.

1994 yılında Haramidere Sanayi Sitesi'ne taşınarak Isıcam üretimi için gerekli makine parkurunu oluşturup faaliyet ve hizmet ağını geliştirerek bölgede bir ilk olmuştur.

1996 yılında Antalya / Manavgat bölgesindeki 5 yıldızlı otellerin şantiyelerinin cam imalatı ve uygulamasını yaparak büyük çapta projelere imza atmaya başlamıştır.

2002 yılında şirketimiz faaliyetlerini Antalya / Manavgat - Çolaklı bölgesinde devam ettirme kararı alarak İstanbul'daki tesislerini kapatarak faaliyetlerini burada sürdürme kararı almıştır.

350 m2'lik üretim atölyesini ve satış mağazasını oluşturup, cam işleme makinelerinin de yatırımını yapıp faaliyetlerini yeni merkezinde devam ettirmiştir.

2013 yılında da kendi atölye ve üretim tesisini yapmak için yine aynı bçlgede yeni bir inşaata başlamıştır.

2015 yılında 700 m2 kapalı üretim alanı, 200 m2 ofis ve yönetim bölümü ve 300 m2'lik açık alan olmak üzere Manavgat / Antalya çevre yolu üzerindeki şu anda kullanılan yeni merkezinde faaliyetlerine devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

İSTANBUL CAM, sürdürülebilir büyümesini koruyarak rekabet gücü ile tercih edilmeyi, müşteri memnuniyetini, insanı ve çevreyi korumayı, en yeni teknolojilerden yararlanmayı ve modern işletme kültürünü esas alarak sektörün liderlerinden olmayı kendisine hedef edinmiştir.

VİZYONUMUZ

Güvenilir ve tercih edilen bir firma olmak için, mevcut durumumuzu korumakla yetinmeyip devamlı kendimizi geliştiren, sektöründe en iyi kalite, en uygun süre ve maliyetle beklentileri karşılayarak ürünlerini müşterilerine en hızlı ve en doğru şekilde ulaştıran, yurt içi ve yurt dışı pazara yön veren, çevreye ve çalışanlarına karşı sosyal sorumluluğunun bilincinde olan, müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutan, ve yarattığı değerlerle ülke ekonomisine katkıda bulunan bir şirket olmaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Kalite, uluslararası standartlar ve teknolojiyi gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerde birbirini tamamlayan bir bütün kabul edip, tarafların ihtiyaç ve beklentilerinin üzerinde ürünleri sunarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak ve müşteri geri bildirimlerini etkin bir şekilde yöneterek şirket hedeflerine ulaşmak temel prensibimizdir. Risk temelli yaklaşım ve kalite yönetim sistemini benimsemiş çalışanlarımızın temel anlayışı haline gelen sürekli iyileştirme faaliyetleri kurum kültürümüz olup, kalite tüm birim ve çalışanlarımızın sorumluluğundadır. Çalışanlarımızın yenilikçi yaklaşımlarının cesaretlendirilmesi, teknik ve yetkinliklerini artıracak eğitimler gerçekleştirmek ve doğaya saygılı olmak temel politikamızdır.